به سلامت دندان خود اهمیت دهید. با نکات کوچک اما مهم و بالابردن دانش خود درباره سلامت دندان به حفظ زیبایی خود کمک کرده اید. راه های ارتباطی از طریق تلگرام در قسمت شبکه های اجتماعی
 • مدیریتی اعضا
 • دندان پزشک at کلینیک دندان پزشکی
 • محل زندگی تهران, استان تهران, ایران
 • محل تولد تهران, استان تهران, ایران
 • آقا
 • دنبال میشود توسط 106 نفر
اطلاعات پایه
 • مهارت آشپزی من
  اصلاً خوب نیست و بیشتر اهل خوردن هستم
شبکه های اجتماعی
 • دندانپزشکی در بارداری :
  #دندانپزشکی#سلامت_دندان#پوسیدگی

  افزایش میزان هورمون های بدن در زمان #بارداری، باعث ورم و خونریزی لثه ها می شود و گیر کردن غذا بین دندان ها، این التهاب را بدتر می کند.

  انجام کارهای دندانپزشکی در بارداری لازم است تا از عفونت های دهانی مانند بیماری لثه جلوگیری کند، زیرا این عفونت ها باعث تولد نوزاد نارس می شوند.

  انجام سایر کارهای دندانپزشکی در بارداری چگونه است؟
  کارهای دندانپزشکی ضروری مانند پر کردن پوسیدگی دندان و یا روکش کردن آن در زمان بارداری باید انجام شوند تا احتمال عفونت دهان کم شود.

  کم خطرترین زمان برای انجام کارهای دندانپزشکی در بارداری، سه ماهه دوم بارداری است.

  در سه ماهه سوم بارداری، برای زن حامله سخت است که مدت طولانی روی صندلی دندانپزشکی دراز بکشد تا روی دندانش کار شود.

  مطمئن ترین راه این است که کارهای غیر ضروری مربوط به دندان را در زمان بارداری انجام نداد و بعد از تولد نوزاد نزد دندانپزشک رفت.

  اما گاهی اوقات مجبوریم کارهای فوری و اورژانسی دندانپزشکی مثل عصب کشی و یا کشیدن دندان را در زمان بارداری انجام دهیم.

  اعمال دندانپزشکی در بارداری مربوط به زیبایی دندان ها مثل سفید کردن دندان ها را باید بعد از زایمان انجام داد.

  بهتر است اگر درمان مشکل دندانتان ضروری نیست، بعد از اتمام بارداری و تولد نوزاد آن را انجام دهید تا جنین در معرض خطر و آسیبی قرار نگیرد، حتی اگر آن خطر کوچک باشد.
  37 2 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • درمان عفونت دندان
  #درمان#عفونت_دندان#سلامت_دندان#دندان

  درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفونت دندان و آبسه لثه توصیه شده است که روش تهیه معجون های تسکین دهنده ی درد دندان و از بین بردن عفونت دندان را در این بخش ذکر می کنیم:

  درمان عفونت دندان و آبسه دندان

  عصاره گل رز را با آب تازه لیموترش مخلوط کنید و برای چند دقیقه این مخلوط را در دهان نگه دارید و سپس دور بریزید. این عمل را حداقل روزی 3 بار تکرار کنید بسیار موثر برای عفونت دندان است.

  غرغره کردن با آب لیموی تازه و آب ولرم روزی 2 بار علاوه بر از بین بردن بوی بد دهان، شدت ورم را نیز کاهش می دهد و یکی از روش های موثر در درمان عفونت دندان است.

  برای تسکین فوری التهاب و خون ریزی با آب نمک غرغره کنید و یا زنجبیل و نمک را بر روی لثه قرار دهید.

  برای درمان سریع آبسه دندان روزی سه حبه سیر را به اندازه ماش خرد کرده و هر حبه را همراه با یک لیوان آب یا آب عسل میل کنند.

  روش های ذکر شده بسیار موثر در درمان عفونت دندان است.
  33 2 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • موادغذایی مضر برای سلامت دندان
  #سلامت_دندان#مینا_دندان#پوسیدگی#سلامتی#سلامت_لثه#دندان
  لیمو، پرتقال و گریپ‌فروت دشمن دندان:

  مرکبات دارای اسید سیتریک هستند لذا جز موادغذایی مضر برای سلامت دندان محسوب می شوند و این اسید دارای امتیاز pH پایینی است که به این سبب می‌تواند مینای #دندان را خراب و باعث #پوسیدگی آن شود. اگر شما از این میوه‌ها یا عصاره‌ی آن‌ها به عنوان صبحانه استفاده می‌کنید، بهتر است در ادامه روز از خوردن خوراکی‌های اسیدی دیگر اجتناب کنید تا به دندان‌تان آسیب کمتری وارد شود.
  با توجه به اینکه این موادغذایی سرشار از ویتامین c هستند اما اسید موجود در آنها،آنها را به موادغذایی مضر برای سلامت دندان تبدیل کرده است.
  38 1 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • حفظ سلامت دندان
  #سلامت_دندان#مینا_دندان#پوسیدگی#سلامت#سلامتی#چای
  آیا می دانستید چای سیاه یکی از مواد غذایی است که برای حفظ سلامت دندان مفید است؟؟

  چای
  یکی از خوراکی های مفید برای حفظ سلامت دندان و دهان چای می باشد.ترکیبات پلی‌فنول‌های موجود در چای سبز و سیاه از رشد باکتری‌های عامل پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه جلوگیری می‌کنند. متخصصان دانشگاه ایلی‌نوی در آمریکا دریافتند افرادی که 10 بار در روز و هر بار یک دقیقه دهانشان را با چای سیاه شست و شو می‌دهند نسبت به افرادی که دهانشان را با آب شست و شو می‌دهند پلاک‌های کمتری روی دندان‌هایشان تشکیل می‌شود و این کار باعث سلامتی و حفظ سلامت دندان آن ها میگردد، و همچنین متخصصان می گویند همین مواد غذایی روزمره اگر به درستی مصرف شوند ضامن حفظ سلامتی شما می گردند.

  39 1 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • سلامت دندان
  #سلامت_دندان#سلامتی#جویدن#یخ#پوسیدگی_دندان#تغذیه#تغذیه_سالم
  جویدن یخ :
  یکی از مواردی که برای سلامت دندان شما خطرناک است جویدن یخ می باشد.
  یخ ماده ای بدون قند است و ممکن است فکر کنید برای دندان ضرری ندارد. اما جویدن یخ می تواند باعث شکستن و یا از بین رفتن قسمتی از مینای دندان گردد در نتیجه مینا دندان شما آسیب ببیند سلامت دندان شما به خطر می افتد.
  اگر یخ را سفت بجوید، باعث تحریک بافت نرم داخل دندان و بروز حساسیت و درد دندان می شود.خوردن غذاهای داغ و یا غذاهای سرد ممکن است درد دندان را شدت بخشند.
  بهتر است به جای جویدن یخ، آدامس بدون قند بجوید که اتفاقا برای سلامت دندان بسیار مفید است.
  40 2 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • سلامت دندان و دهان
  #سلامت_دندان#سلامتی#پوسیدگی#پوسیدگی_دندان#لثه

  توت فرنگی برای سلامت دندان
  جالب است بدانید توت فرنگی از جمله مواد غذایی مفید برای استحکام و سلامت دندان شما به شمار می آید.
  انواع این توت های تابستانی حاوی اسید مالیک است، که یک نوع سپیدکننده طبیعی برای مینای دندان شما و حافظ سلامت دندان شما است.
  در اینجا نشان می دهیم که چگونه در منزل خود این عمل سپید کردن را بر روی دندان های خود انجام دهید : یک توت فرنگی را له کرده و آن را با جوش شیرین ترکیب نموده ، و با استفاده از یک مسواک نرم آن را بر روی ، دندان های ، منتشر کنید . پنج دقیقه بعد، آن را مسواک کرده و شستشو کنید. (مطمئن باشید نخ دندان بکشید چون دانه های کوچک توت فرنگی ، به راحتی می تواند بین دندان های شما به دام افتد)
  اگر می خواهید همواره دندانی سالم و لبخند زیبا داشته باشید نکات سلامت دندان را جدی بگیرید.
  41 1 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • سلامت دندان
  یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای بهداشت دهان و سلامت دندان شما شیر است.
  #سلامت_دندان#شیر#بهداشت#دهان#لثه#پوسیدگی

  پزشکان در بررسی‌های خود برای سلامت دندان و دهان مشاهده کرده‌اند نوشیدن یک لیوان شیر نسبت به نوشیدن آب یا آب سیب از قابلیت بیشتری برای کاهش پلاک‌های اسیدی روی دندان‌ها برخوردار است، بنابراین توصیه می شود برای داشتن دندانی سالم روزانه 3 لیوان شیر مصرف کنید. با مصرف این ماده غذایی نه تنها به حفظ سلامت دندان خود کمک کرده اید بلکه خطر پوسیدگی دندان را نیز کاهش داده اید.
  41 0 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • سلامت دندان
  #سلامت_دندان#لیمو#لثه#دندان#مفید#مضر
  لیموترش برای سلامت دندان مفید است یا مضر؟
  اگر شما نوشیدنی‌های اسیدی را به نوشیدنی‌های شیرین ترجیح می‌دهید باید بدانید که باز هم خطر آسیب زدن به دندان‌هایتان وجود دارد و سلامت دندان شما را بازهم به خطر می اندازد.
  لیموترش میوه‌ی اسیدی است و اگر عادت دارید وقت و بی وقت آب لیموترش سر بکشید یا مدتی لیموترش میک بزنید باید بدانید که کلسیم مینای دندان‌های‌تان را به خطر می‌اندازید و دندان هایتان آسیب می بیند.
  نه تنها قند طبیعی موجود در لیموترش (یا شکری که خودمان به آن اضافه می‌کنیم) در دهان اسیدی می‌شود بلکه خود لیموترش به طور طبیعی اسیدی است و همین امر باعث آسیب رساندن به دندان‌ها می‌شود.
  لیمو ترش خواص بسیاری دارد منتها بعد از استفاده از آن برای سلامت دندان باید به صورت کامل دهان آب کشی می کنیم.
  40 0 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • سلامت دندان
  #سلامت_دندان#پوسیدگی#مضرات#لثه#مینا_دندان#سلامتی
  یکی از مواد غذایی مضر برای سلامت دندان شما میوه های خشک است.
  آبنبات‌های کاراملی، شکلات و میوه‌های خشک نیز جزو خوراکی‌های سرشار از قند هستند که در داخل دهان و به کمک باکتری‌های موجود در آن به اسید تبدیل می‌شوند و سلامت دندان و دهان شما را به خطر می اندازد. حالا چسبندگی این مواد غذایی را به میزان قند آن اضافه کنید. خطر این است که دندان به مدت طولانی در مجاورت بقایای این مواد غذایی قرار می‌گیرد که به اسید تبدیل شده‌اند. نتیجه این می‌شود که مینای دندان آسیب می‌بیند و به مرور دندان‌ها از درون می‌پوسند.

  چه باید کرد؟
  روزانه دو مرتبه(صبح و شب) دندان هایتان را با دقت و حوصله مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. در طول روز بعد از هر بار که غذا یا هله هوله میل می‌کنید دهان تان را با آب خالی شستشو دهید. این کار باعث دفع اسیدهای سنتز شده توسط باکتری‌ها می‌شود. بهتر است در طول روز از ریزه‌خواری بپرهیزید. میزان مواد غذایی مصرفی چندان مهم نیست بلکه تعداد دفعات مصرف آن‌ها تاثیر زیادی روی سلامت دندان‌ ها دارد. توصیه می‌کنیم مواد غذایی شیرین را حین غذا خوردن میل کنید. چون در این زمان بزاق بیشتری تولید می‌شود که این مسئله باعث خنثی شدن عملکرد باکتری‌ها می‌شود.
  اگر سلامت دندان هایتان برای تان مهم است این پیچ را به دوستان خود معرفی کنین.
  46 0 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
 • سلامت دندان
  دندانی سالم لازمه زندگی سالم است، پس باید به باید ها و نباید هایی که برای دندان سالم اهمیت دارد توجه کرد.

  چیپس بلای جان مینا دندان
  همین #چیپس‌هایی که زیر دندان صدا می‌دهند و دلمان غنج می‌زند برای تمام کردن بسته‌ی آن، البته فقط چیپس نیست. انواع #کیک‌ های ساده، #شکلاتی، #کوکی‌ها و غیره نیز شریک جرم هستند. تمام این مواد غذایی حاوی قند هستند و خطر بالقوه‌ای برای سلامت دندان‌ها دارند.
  فرقی نمی‌کند که این مواد غذایی از قند طبیعی مانند #عسل باشند و یا قندهای تصفیه شده مانند قند سفید تهیه شده باشد. تاثیر مخرب آنها بر سلامت دندان‌ ها یکی است. به گفته ی متخصصان دندانپزشک، باکتری هایی که به طور طبیعی در دهان وجود دارند قند را به اسید تبدیل می‌کنند و به این ترتیب به مینای دندان‌ها و #سلامت دندان ها آسیب می‌زنند. این روند را «دمینرالیزاسیون» می‌گویند. این اسیدهای تولید شده توسط باکتری‌های پلاک‌های دندان، کلسیم مینای دندان را حل کرده و از بین می‌برند. در نتیجه باعث بروز مشکلی به نام #پوسیدگی دندان می‌شوند و سلامت دندان شما را به خطر می اندازد.
  .
  در صورتی که مطلب پیج #سلامت_دندان برای شما مفید بود آن را برای دوستان خود ارسال کنید .
  37 0 دیدگاهات 0 Shares
  لطفاً برای پسندیدن و یا دیدگاه وارد شوید
مطالب بیشتر